Zmywarki do zabudowy

Zmywarki do zabudowy

Zmywarki do zabudowy czy nie

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór zmywarek. Wydaje się jednak, że zmywarki do zabudowy do zdecydowanie lepsza propozycja niż zmywarki wolno-stojące. Zmywarki do zabudowy można bardzo elegancko zabudować i dopasować do posiadanej lub dopiero co projektowanej kuchni. Dzięki temu zabiegowi zmywaka będzie tworzyła jedną linię całości zabudowy. Gdyby nie przyciski sterujące to można by pomyśleć, że jest to kolejna szafka.

Zmywarki do zabudowy – panel sterowania

Przy wyborze zmywarki warto zwrócić uwagę właśnie na ten parametr. Wyróżniamy dwa rodzaje panelów sterowania w zmywarce:
- Wewnętrzny – Znajduję się wewnątrz zmywarki na górze drzwiczek. Taki system ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze z przodu zmywarki mamy goły blat. Nie nam nie burzy ładnej linii zaprojektowanej kuchni. Druga ważna zaleta to nikt nam nic nie namiesza w ustawieniach – mam na myśli tutaj przede wszystkim jakiegoś małego bohatera, który właśnie odkrywa świat.
- Zewnętrzny – Panel zewnętrzny zmywarki według mnie jest bardziej czytelny oraz podaje więcej informacji bez otwierania samej zmywarki. Widzimy takie informacje jak pozostały czas zmywania lub aktualny program jaki jest ustawiony.

Zmywarki do zabudowy – instalacja

Oczywiście zmywarkę do zabudowy należy zabudować co może stanowić pewne problemy. Niestety mało kto ma takie zdolności aby dokładnie dociąć potrzebne płyty do zabudowy zmywarki. Przenosi się to zazwyczaj na dodatkowe koszty zarówno na materiał jak i robociznę. Trzeba się też liczyć z czasem jaki będzie potrzebny fachowcowi aby wszystko działało jak należy.

Zmywarki do zabudowy – podsumowanie

Właściwie poza efektem wizualnym nie ma większych różnic między zmywarkami do zabudowy a zmywakami stacjonarnymi. Przy tych pierwszych trzeba się tylko liczyć z dodatkowymi kosztami samej instalacji. Producenci produkują dokładnie takie same modele zmywarki zarówno w wersji do zabudowy jak i stacjonarnej.